אבטחת מידע – איך תעשו את זה נכון

Cyber security concept: Shield With Keyhole icon on digital data background.

מהפכת המידע בעידן האינטרנט אפשרה לנו לראשונה להעביר נתונים ברחבי העולם כולו, תוך הנגשתם לכל מי שמעוניין להרחיב את בקיאותו בתחום כזה או אחר. השינוי שמהפכה זו חוללה בכל הנוגע לזמינות המידע הוא כמעט בלתי נתפס. אולם תופעת לוואי מצערת של הפיכת המידע לנגיש ולזמין יותר, הייתה הפיכתו לפרוץ ולחשוף לאיומים מסוגים שונים, בדמות השמדתו, העתקתו או ציתות לו, עשיית שימוש בלתי רצוי בו, פרסומו ועוד. על מנת למנוע התממשות תרחישים בעייתיים מסוג זה, נולד ענף אבטחת המידע (או בלעז, Information Security) שהעוסקים בו מתמחים בלהגן על מידע מפני גורמים בלתי מורשים ובשמירה על זמינותו, שלמותו וסודיותו באופן שאינו מוגבל לסוגי מידע מסוימים או לאופני אחסון ספציפיים (למשל, פיזי או אלקטרוני).

על מנת להגן על מערכת מידע, יש לדאוג לכך שיסודותיה השונים – התוכנה, החומרה והרכיבים השונים בתחומי התקשורת ואבטחתו של המידע – יהיו מאובטחות, היטב. זאת, לצד הצורך לאבטח באופן פיזי את המקום בו מאוחסנות מערכות המחשוב המכילות את המידע. לאבטחת המידע שלוש מטרות מרכזיות:

זמינות (availability) – אבטחת מידע מיועדת בין היתר להבטיח גישה אפקטיבית ונוחה אל המידע הרלוונטי בכל רגע ורגע.

סודיות (confidentiality) – אבטחת מידע מיועדת בין היתר להגביל את נגישותו של המידע לגורמים בלתי מורשים ואת חשיפתו, ולהגן על פרטיותו של הלקוח ועל קניינו הרוחני.

שלמות (integrity) – אבטחת מידע מיועדת בין היתר להגן על המידע מפני ניסיון לשנותו באופן זדוני או להשמידו.

בבואכם לבחור חברה שתספק לכם שירותי אבטחת מידע, עליכם לקחת בחשבון מספר קריטריונים על מנת לוודא שעשיתם את הבחירה הטובה ביותר מבחינתכם. על החברה שבה תבחרו להתאפיין בשילוב יוצא הדופן בין מקצועיות, ניסיון ושירותיות. רק חברה המעסיקה מומחים בעלי ניסיון ורקע ניכרים בתחום, שמאחוריהם רקורד מרשים של הצלחה מוכחת ושניחנו בידע מקצועי עשיר ועדכני, תוכל להבטיח לכם תוצאות מיטביות. לצד זאת, על אנשי המקצוע להיות בעלי תודעת שירות ברמה הגבוהה ביותר, להיות מחויבים לכל לקוח ולהעניק לו יחס אנושי, אדיב ומקצועי, וללוותו במסירות ובסבלנות לאורך כל הדרך. רק שילוב בין כל הגורמים הללו יבטיח שתהיו מרוצים מהשירות שתקבלו בתחום אבטחת המידע, ותוכלו למנף את העסק שלכם באופן הטוב ביותר.

בעידן שבו המידע נגיש ולצד זאת פרוץ מתמיד, אבטחת מידע אפקטיבית היא תנאי הכרחי לשגשוג עסקי. אל תוותרו על הפיכת המידע שלכם למאובטח באופן שיבטיח את זמינותו, סודיותו ושלמותו בכל רגע נתון. הדבר חיוני על מנת שתוכלו להתקדם מבחינה מקצועית ולדעת שהמידע היקר שלכם מצוי בידיים בטוחות. כי בכל הנוגע לפוטנציאל הצמיחה העסקית העתידית שלכם – אין שום סיבה שבעולם שתתפשרו על פחות מהטוב ביותר.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

שתף עם חברים

הרשם לניוזלטר שלנו

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

דילוג לתוכן