הקמת שרת ניהול הרשאות – מדוע זה חשוב לעסק שלכם

Digital crime by an anonymous hacker

עידן  שלאחר מהפכות המידע, האינטרנט וה-Web 2.0, הקמת שרת ניהול הרשאות טומנת בחובה יתרונות רבים עבור כל משרד. שרת ניהול הרשאות הוא רק היבט נוסף של המהפכה הווירטואלית שפקדה אותנו בשנים האחרונות – והמסוגלת למנף את העסק שלכם לשלב הבא. Active Directory, Exchange וניהול אופיס 367 ופתרונות דיווח הם רק חלק ממה שתקבלו אם תקימו שרת ניהול הרשאות.

אז מהו בעצם שרת ניהול הרשאות? מדובר בשרת של מיקרוסופט, Domain Controller, המנהל את כל ההרשאות בחברה. השרת מספק בין היתר ניהול ספרייה פעילה (AD – Active Directory) ופתרונות דיווח אשר מאפשרים למנהלי וטכנאי IT לנהל פריטי AD בקלות וליצור דוחות בן רגע, בלחיצת כפתור בלבד.

אילו יתרונות נוספים טמונים בהקמת שרת ניהול הרשאות – ומדוע זה חשוב לעסק שלכם?

להלן רשימה חלקית בלבד:

  • ניהול סיסמאות ספרייה פעילה – אתחול סיסמאות משתמשים, קביעת הגדרות כגון חיוב משתמש להחליף סיסמא בכניסתו הבאה לרשת, קביעת סיסמאות ללא תאריך תפוגה ועוד.
  • ניהול קבוצות ספרייה פעילה – יצירת קבוצות אבטחה ותפוצה מרובות תוך שימוש בתבניות חכמות, הוספה או הסרה של קבוצות משתמשים ועוד.
  • ניהול אופיס 364 ו-Exchangeיצירת משתמשים וקבוצות מרובים באופיס 365, ניהול רישיונות, יצירת תיבות דואר של Exchange, מיזוג תיבות דואר, קביעת גבולות אחסון, הוספת כתובות פרוקסי ועוד.
  • ניהול הרשאות קבצי שרת – הקצאה, התאמה וביטול הרשאות שיתוף ו-NTFS של משתמשים וקבוצות בהיקף רחב. הצגה מוקדמת של שינויי ההרשאות כך שניתן יהיה לאמתם לפני העדכון.
  • ניהול חשבונות משתמש בלתי פעילים או מושבתים – ניקוי הספרייה הפעילה (AD) על ידי יצירת רשימת חשבונות בלתי פעילים או מושבתים ומחיקתם, החייאתם או העברתם בקלות.
  • ניהול מחשבי ספריה פעילה – יצירת מחשבים, החייאתם השבתתם והעברתם בהיקף רחב ושינוי מאפייניהם העיקריים וחברויות בקבוצה.
  • ·          ניהול משתמשי ספרייה פעילה ניידים – אתחול ססמאות, החייאת, השבתת, ביטול נעילת ומחיקת חשבונות משתמש מהמכשיר הנייד (iOS או אנדרואיד) שברשותך.

כל אלו הם רק חלק מהאפשרויות הטמונות בעבודה עם שרת ניהול הרשאות של מיקרוסופט (Domain Controller) וניהול ספרייה פעילה (Active Directory). בעזרת הקמת שרת ניהול הרשאות, תוכלו לקחת את העסק שלכם לשלב הבא ולהפוך אותו לעדכני, יעיל, מתקדם, שיתופי ומצליח יותר. תמיד רציתם להגביר את שיתוף הפעולה בצוות ולא ידעתם איך? זוהי בדיוק הדרך ליצור סנכרון אפקטיבי יותר בין העובדים בחברה ולעודד עבודה קבוצתית טובה יותר מכל הבחינות. כי בכל הנוגע לעתיד העסק שלכם, אין כל מקום לפשרות. אנו מצויים בעיצומה של מהפכת המחשוב, המשנה את העולם שלנו לבלי היכר – ואין שום סיבה שתסכימו להישאר מאחור.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

שתף עם חברים

הרשם לניוזלטר שלנו

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי.

דילוג לתוכן